Užitečné informace

 

 

Příprava podkladu:

 

Dekorativní betonovou stěrku je možné nanášet téměř na jakýkoliv povrch a to jak na savý, tak i nesavý. Každý povrch je však potřeba připravit odlišně, aby vyhovoval následné aplikaci betonové stěrky. Proto neexistuje jediná univerzální penetrace, která zvládne vše. Každý povrch se liší, proto musíme přizpůsobit přípravu podkladu a následně i penetrační nátěr.

Nejlepším podkladem pro stěrku je stěrkovací hmota (stavební lepidlo) s armovací sítí.

Pokud tedy například stavíte dům a víte, že chcete stěrku aplikovat na stěnu např. za televizí, tak můžete stěnu připravit přímo na stěrku. Nemusíte ji proto opatřit omítkou. To vám ušetří čas i peníze navíc.

 

Před aplikací penetrace podkladu musí být povrch zbavený všech nečistot, nemastný, soudržný, pevný,  bez přítomnosti mechanických nečistot a prachu, vyzrálý a objemově stabilizovaný, staré nátěry se musí před aplikací betonové stěrky oškrábat.

U aplikace do vlhkých míst, jako jsou koupelny, sprchové kouty musí být zajištěná hydroizolace. U těchto aplikací doporučujeme použít hydroizolaci na bázi cementu.

 

Na podklady: stěrkovací hmoty (stavební lepidlo), betonové stěny, cementové omítky

 

Na tyto podklady použijte hloubkovou penetraci v neředěném koncentrátu. Pokud je povrch ale hodně savý, doporučujeme nanést dvě vrstvy penetrace a to první naředěnou vrstvou s vodou a druhou neředěnou v čistém koncentrátu.

 

Na podklady: Interiérové omítky, Omítky, Stavební sádrokartonové desky, Sádrokartonové desky, Sádrovláknité desky, Sádrová omítka, Venkovní omítky, Vápenocementová omítka

 

Na tyto povrchy použijte adhezní můstek pro savé podklady nebo hloubkovou penetraci. (Na sádrokartonové desky a hladké povrchy použijte adhezní můstek)

 

Na podklady: Dlažba, Dlaždice, Keramický obklad, sklo

 

Na tyto podklady použijte adhezní můstek pro nesavé podklady.

 

 

Nanášení betonové stěrky:

 

  1. Aplikace první vrstvy:

Před aplikací důkladně promíchat.

První vrstvu aplikujeme na předem připravený povrch pomocí benátského hladítka tak, aby bylo pokryto 100% požadované plochy. V případě dosažení potřebného efektu již nanesenou stěrku upravujeme podle potřeby (viz. videonávody).

  1. Aplikace druhé vrstvy:

Před aplikací důkladně promíchat. (důležité pro promíchání všech složek)

Na vyschlou a dostatečně vyzrálou první vrstvu aplikujeme druhou vrstvu betonové stěrky benátským hladítkem v nepravidelných tazích a s vynecháváním mezer. Strukturu si můžeme vytvořit podle sebe, nebo se můžeme nechat inspirovat VIDEONÁVODY.

  1. Aplikace probarvující vrstvy LAZURETA

Před aplikací důkladně promíchat. (důležité pro promíchání všech složek)

Na suchou, čistou a vyzrálou stěrku aplikujeme dvě vrstvy LAZURETY pomocí houbičky v nepravidelných tazích (čím silnější vrstvu LAZURETY necháme zaschnout, tím je barva sytější... to nám dovolí přesně si určit, jaký bude mít efekt výsledná stěrka. Druhou vrstvu můžeme nanášet ihned po nanesení první. Pokud chcete docílit více členitého vzhledu, můžete záměrně vynechávat místa při nanášení druhé vrstvy LAZURETY. Také si můžete dokoupit LAZURETU v jiném odstínu a dosáhnout tak Vašeho originálního vzhledu.

V případě, že aplikujeme betonovou stěrku do prostor s výskytem vlhka, nebo přímým stykem s vodou, jako jsou koupelny, sprchové kouty, kuchyně, nebo venkovní stěny v exteriéru. Následným krokem je lakování ve dvou po sobě vyzrálých vrstvách. Lak nanášíme pomocí lakovacího válečku, nebo molytanového s tahy do kříže tak, aby byla pokrytá 100% plocha betonové stěrky. Lak nanášejte minimálně 1 mm od hrany nanesené stěrky. Vždy si natužte dané množství laku na potřebnou plochu vrstvy.

 

                                 

 

 

 

Práce s LAZURETOU:

 

Co je to LAZURETA? LAZURETA je námi vyvinutý viskózní nátěr, určený přímo na náš systém betonových stěrek. LAZURETOU probarvujete strukturu betonové stěrky pomocí houbičky buď v nepravidelných, nebo v pravidelných tazích, kdy docílíte zbarvení, které si přejete. LAZURETA se také propíše v každé nerovnosti, tahu nebo na nahrubované ploše. Když budete lazuretu roztírat do sucha v co nejtenčí vrstvě, docílíte tím světlého zbarvení vašeho vybraného odstínu. Naopak, když budete aplikovat silnou vrstvu, docílíte tak sytého zbarvení daného odstínu. To Vám zajistí, že vaše stěrka nebude mít umělý jednolitý odstín. LAZURETA se nanáší ve dvou vrstvách. Můžete ji promíchat s jiným odstínem LAZURETY, nebo můžete libovolně různé odstíny nanášet na betonovou stěrku a vytvořit si tak svůj vlastní originál na vaší stěně.

 

 

 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu