Užitečné informace

 

 

Příprava podkladu:

 

Dekorativní betonovou stěrku je možné nanášet téměř na jakýkoliv povrch a to jak na savý, tak i nesavý. Každý povrch je však potřeba připravit odlišně, aby vyhovoval následné aplikaci betonové stěrky. Každý povrch se liší, proto musíme přizpůsobit přípravu podkladu a následně i penetrační nátěr.

Nejlepším podkladem pro stěrku je stěrkový tmel (stavební lepidlo) s armovací tkaninou.

Pokud tedy například stavíte dům a víte, že chcete stěrku aplikovat na stěnu např. za televizí, tak můžete stěnu připravit přímo na stěrku. Nemusíte ji proto opatřit omítkou. To vám ušetří čas i peníze navíc.

 

Před aplikací penetrace podkladu musí být povrch zbavený všech nečistot, nemastný, soudržný, pevný,  bez přítomnosti mechanických nečistot a prachu, vyzrálý a objemově stabilizovaný, staré nátěry se musí před aplikací betonové stěrky oškrábat.

U aplikace do sprchového koutu nebo kolem vany musí být aplikována hydroizolace. U těchto aplikací použít hydroizolaci na bázi cementu.

 

Na podklady: Stěrkový tmel (stavební lepidlo), Betonové stěny,  Betonové podlahy, Cementové omítky

 

Na tyto podklady použijte hloubkovou penetraci v neředěném koncentrátu. Pokud je povrch ale hodně savý, doporučujeme nanést dvě vrstvy penetrace a to první naředěnou vrstvou s vodou a druhou neředěnou v čistém koncentrátu.

 

Na podklady: Interiérové omítky, Omítky, Stavební sádrokartonové desky, Sádrokartonové desky, Sádrovláknité desky, Sádrová omítka, Venkovní omítky, Vápenocementová omítka, Anhydritová podlaha.

 

Na tyto povrchy použijte adhezní můstek pro savé podklady nebo hloubkovou penetraci. (Na sádrokartonové desky a hladké povrchy použijte adhezní můstek)

 

Na podklady: Dlažba, Dlaždice, Keramický obklad

 

Na tyto podklady použijte adhezní můstek pro nesavé podklady. Následně na připravený podklad aplikujte stěrkový tmel s armovací sítí.

 

 

Nanášení betonové stěrky:

 

  1. Aplikace první vrstvy:

Před aplikací důkladně promíchat.

První vrstvu aplikujeme na předem připravený povrch pomocí benátského hladítka tak, aby bylo pokryto 100% požadované plochy. V případě dosažení potřebného efektu již nanesenou stěrku upravujeme podle potřeby (viz. video návody).

  1. Aplikace druhé vrstvy:

Před aplikací důkladně promíchat.

Na vyschlou a dostatečně vyzrálou první vrstvu aplikujeme druhou vrstvu betonové stěrky benátským hladítkem v nepravidelných tazích a s vynecháváním mezer. Strukturu si můžeme vytvořit podle sebe, nebo se můžeme nechat inspirovat VIDEONÁVODY.

  1. Aplikace probarvující vrstvy LAZURETA

Před aplikací důkladně promíchat.

Na suchou, čistou a vyzrálou stěrku aplikujeme dvě vrstvy LAZURETY pomocí houbičky v nepravidelných tazích (čím silnější vrstvu LAZURETY necháme zaschnout, tím je barva sytější... to nám dovolí přesně si určit, jaký bude mít efekt výsledná stěrka. Druhou vrstvu můžeme nanášet ihned po nanesení první. Pokud chcete docílit více členitého vzhledu, můžete záměrně vynechávat místa při nanášení druhé vrstvy LAZURETY. Také si můžete dokoupit LAZURETU v jiném odstínu a dosáhnout tak Vašeho originálního vzhledu.

 

Aplikace laku (lakujeme jen tam kde je to vyžadováno... Sprchové kouty, koupelny, podlahy...)

V případě, že aplikujeme betonovou stěrku do prostor jako jsou koupelny, sprchové kouty, kuchyňské linky, podlahy. Následným krokem je lakování. Lak nanášíme pomocí lakovacího válečku, nebo molitanového s tahy do kříže tak, aby byla pokrytá 100% plocha betonové stěrky. Lak nanášejte minimálně 1 mm od hrany nanesené stěrky. Vždy si natužte dané množství laku na potřebnou plochu vrstvy.

 Aplikace laku ve dvou vrstvách:

Do koupelny, do sprchového koutu, na toaletu, za kuchyňskou linku,

na podlahu v interiéru (obývací místnosti, koupelny, chodby...)

 

 

 

 

                                 

 

 

 

Práce s LAZURETOU:

 

Co je to LAZURETA? LAZURETA je námi vyvinutý viskózní nátěr, určený přímo na náš systém betonových stěrek. LAZURETOU probarvujete strukturu betonové stěrky pomocí houbičky buď v nepravidelných, nebo v pravidelných tazích, kdy docílíte efektu, který si přejete. LAZURETA se také propíše v každé nerovnosti, tahu nebo na nahrubované ploše. Když budete LAZURETU roztírat do sucha v co nejtenčí vrstvě, docílíte tím jednolitého světlého zbarvení vašeho vybraného odstínu. Naopak, když budete aplikovat silnou vrstvu, docílíte tak sytého zbarvení daného odstínu. To Vám zajistí, že vaše stěrka nebude mít umělý jednolitý odstín. LAZURETA se nanáší ve dvou vrstvách. Můžete ji promíchat s jiným odstínem LAZURETY, nebo můžete libovolně různé odstíny nanášet na betonovou stěrku a vytvořit si tak svůj vlastní originál na vaší stěně.

 

 

 

Práce s LAZURETOU PERTEŤ:

 

Na suchou, čistou, vyzrálou LAZURETU nanesenou na betonové stěrce aplikujeme v jedné vrstvě LAZURETU PERLEŤ pomocí houbičky v nepravidelných tazích. Při roztírání nenecháváme nerozetřené zbytky zaschnout - znovu je rozetřeme.

 

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu